Справаздача

  9 лістапада для вучняў 1-5 класаў былі праведзены пазнавальна-равіваючыя мерапрыемствы: афармленне выставы “Мы – за здаровы лад жыцця”, практыкум “Здаровае харчаванне і наша здароўе”. Вучні 6-9 класаў прынялі ўдзел у школьнай спартландыі.

 

1 і 2 лістапада вучні ІХ, ХІ класаў прынялі ўдзел у раённым прафарыентацыйным мерапрыемстве "Шляхі атрымання прафесійнай адукацыі ў Рэспубліцы Беларусь".

  Прадстаўнікі сярэдніх спецыяльных і вышэйшых устаноў адукацыі расказалі пра ўстановы адукацыі, падтрымалі свае выступы дэманстрацыяй відэаролікаў, прэзентацый, фільмаў, якія раскрываюць асаблівасці умоў паступлення і навучання. Пасля афіцыйнай часткі вучні  змаглі атрымаць індывідуальныя кансультацыі выкладчыкаў сярэдніх спецыяльных і вышэйшых навучальных устаноў. Там жа распаўсюджваліся памяткі, улёткі, буклеты для будучых абітурыентаў.  

     26 кастрычніка прайшла акцыя "Чысты двор" па добраўпарадкаванні прышкольнай тэрыторыі. Вучні 4-9 класаў зграбалі лісце, збіралі і зносілі смецце, падрыхтоўвалі кветнікі да зімовага перыяду.

19 кастрычніка 

З вучнямі 9-11 класаў быў праведзены круглы стол "Праблемы выбару прафесіі".

На занятках па грамадска-карыснай працы ў 6, 8 класах былі высаджаны саджанцы сосен.

12 кастрычніка

9.30 Спартыўная гульня "Снайпер"

2-4 класы

 

9.30

Выстава творчых работ "Нашы мамы"

5-8 класы

 

11.00 Круглы стол "Дзень маці: аб гісторыі свята"

9-11 класы

 

 

5 октября

Изготовление поздравительных открыток ко Дню матери - 2-4 класс;

Праздничный концерт ко Дню учителя - 5-11 классы.

28 сентября

   Фотокросс "Осень золотая" - 2-4 класс;

   Экскурсия в школьный историко-краеведческий музей "История Греска" - 5-8 класс;

   Мини-футбол - 9-11 классы

 

21 сентября

    Экологическая прогулка "Тропинками родной деревни" - 2-4 классы;

    Фотокросс "Моя малая родина" - 5-8 класы;

    Экскурсия в школьную художественную галерею - 9-11 классы;

   Межшкольная спортландия: Гресская СШ, Гацуковская СШ, Замостская СШ

https://kurjer.info/2019/09/26/sports-village-schools/

14 верасня

9.30 Віктарына "АЗБУКА ЗДАРОЎЯ"

2-4 класы

 

адказны настаўнік  Лабковіч С.У.
9.30

Піянерскі касцёр да Дня нараджэння БРПА

5-8 класы

 

адказны настаўнік Пісарык А.У., Кудзіновіч І.Я.
11.00 Дыскусійныя арэлі “Што мы ведаем пра здаровы лад жыцця?”

9,

11 "А"

адказны настаўнік Лабковіч І.М.

7 верасня

 

10.00 Інтэрактыўная гульня "Я пешаход" 1-4 класы адказны настаўнік Лабковіч М.М.
10.00 Віктарына "Знаўцы бяспечных паводзін" 5-8 класы адказны настаўнік Бранавец А.М.
10.00 Пазнавальная гадзіна "Наша бяспека" 9 клас адказны настаўнік Гупаловіч Л.І.